Kvalita kustovnice na českém trhu

V dnešní době lze koupit kustovnici čínskou neboli Goji Berry téměř na každém rohu. Již není výsadou obchodů se zdravou výživou a biopotravinami, ale rozšířila se bohužel i do supermarketů. Proč bohužel? Protože kvalita kustovnice prodávané v hyper a supermarketech je poněkud diskutabilní. Hodilo by se poznamenat, že není všechno zlato, co se třpytí

Kde můžeme kustovnici koupit?

Provedli jsme pro vás průzkum trhu a zjistili jsme, že kustovnici lze zakoupit jednak na Internetu, jednak v kamenných obchodech se zdravou výživou a jednak v běžných obchodech s potravinami – supermarketech či hypermarketech. Jednotlivá balení se od sebe liší „značkou“, informacemi na etiketě a cenou.

Jaká je cena kustovnice na trhu?

Kustovnice v supermaketech láká především svou cenou. Za balení 100 gramů zaplatíte od 19.90 Kč do 35,-Kč. Cena stejného množství v kamenných obchodech zdravé výživy se pohybuje od 40,-Kč výše. Na Internetu lze ale koupit kustovnici také již od 25,-Kč za 100 gramů. Samozřejmě ovšem musíme počítat ještě s poštovným.

Kvalita kustovnice v supermarketech

Kvalita kustovnice v supermarketech

Kvalita kustovnice v supermarketech

V čem se tedy liší kustovnice prodávaná v supermarketech od kustovnice ze zdravé výživy? Testovali jsme kustovnici ze 3 různých hypermarketů.

  • Hypermarket Albert, cena 30,-Kč. Etiketa nám neříká nic o sušení a přísadách výrobku. Proto jsme z počátku nepojali žádné podezření. Při konzumaci náš ovšem překvapila nepříjemná chuť a navíc se nám plody zdály jaksi přesušené. Hořká pachuť zůstala v ústech ještě chvíli po konzumaci. Můžeme se tedy jen dohadovat, z jakého důvodu není tato kustovnice lahodná.
  • Interspar a Tesco nabízejí stejnou kustovnici od firmy Enso. V Intersparu stojí 19.90 Kč a v Tescu 35,-Kč. (U zcela totožného balení!!!) Na etiketě tohoto distributora stojí, že balení obsahuje kustovnici čínskou a také oxid siřičitý. Dále tam stojí že oxid siřičitý je alergen!

Kvalita kustovnice ze zdravé výživy

Zde jsme testovali sušenou kustovnici od Countrylife za 40,-Kč. Její chuť je výrazně lepší než plodů výše zmíněných. Na etiketě stojí, že je bez chemických přísad! Také kustovnice od Wolfberry je sušená na slunci a je často prodávána ve zdravé výživě. Prodejci v těchto obchodech snad dbají více na původ a složení výrobků, které prodávají.

Závěrem

Upozornění!: Než si zakoupíte sušenou kustovnici, či jiné výrobky, vždy si přečtěte etiketu! Pokud bude obsahovat oxid siřičitý zvažte, zda raději nedat přednost kustovnici sušené na slunci bez chemických přísad. Chemické přísady mohou ovlivnit :vliv kustovnice na zdraví:.

A jaké jsou vaše zkušenosti? Napište nám!

2 komentáře

  1. Pekárková